Etap – Sąd

Koszt Napraw rzeczy mniejszych i większych sięga nawet 200tyś zł. Poniżej lista grubszych rzeczy, o które będziemy walczyć w sądzie:

Październik 2019 – SĄD – złożyliśmy pozew w sądzie przeciewko Meg Developments, reprezentowanego przez Gianmaria Bernardii

Z tego co wiemy, deweloper szykuje się na kolejne inwestycje, mam nadzieję, że wielu z Was świadomie podejmie decyzję 🙂

Czerwiec 2019 – Sąd polubowny – deweloper ponownie nie przybył na rozprawę

Wysłał za to pismo, że jednak… NIE JEST ZAINTERESOWANY ugodą. W mojej ocenie deweloper gra tylko na zwłokę.
Jeśli ktoś chciałby z deweloperem próbować zawrzeć ugodę – odradzam, szkoda czasu i pieniędzy. Przygotowujemy normalny pozew do sądu

Kwiecień 2019 – Sąd polubowny – deweloper NIE WSTAWIŁ się na rozprawę

Wysłał za to pismo do sądu, że jest gotowy na ugodę … Propozycja ugody została wysłana…

Listopad 2018 – Sąd polubowny – złożony wniosek.

I stało się, niestety musimy wkroczyć na ścieżkę sądową z deweloperem. Mamy już prawnika. Na początku sierpnia 2018 zostało wysłane wezwanie do usunięcia zgłoszonych usterek oraz żądanie zapłaty za usterki, które już sami usunęliśmy na własny koszt. Pismo zostało przygotowane i wysłane przez Kancelarię Prawną oczywiście.
Deweloper o dziwo odpowiedział na pismo, ale po wszelkich terminach (około miesiąc). Stylem pismo przypomina każde inne, przykłady na samym dole strony

W listopadzie 2018 złożyliśmy dokumenty do Sądu Polubownego. Jesteśmy skłonni do ustępstw. Zobaczymy jak zachowa się deweloper. 
W między czasie okazało się jeszcze, że ocieplenie dachu nie jest takie jak w projekcie. Zabrakło około 13cm! ocieplenia. Miało być 20cm+15cm, a jest tylko wełna 22cm. Koszty naprawy około 20tyś… 

Deweloper odpowiedział na pismo prawnika.

Dwa przykłady (oddające treść całej odpowiedzi)
1. Brak instalacji pod dzwonek

Deweloper raz napisał, że jej nie było w standardzie wykończenia i dlatego jej nie ma, potem napisał, że jest. A teraz napisał, że:
„Prawdopodobnie ekipa wykańczająca lokal musiała wyciąć kabelek (…)”2. Za wysokie schody nie spełniające wymogów prawa (pomijając nawet projekt):
„Nie potrafię wyjaśnić, jak to jest możliwy że teraz wysokość stopnic zwiększyła się do aż 21cm. Prawdopodobnie może to być konsekwencją prac wykończeniowych lokalu (…)”

I takich absurdalnych odpowiedzi jest wiele. Zobaczymy, jak podejście z filmu Młode Wilki sprawdzi się w sądzie 🙂