Deweloper żąda ZAMKNIĘCIA tej strony!

Kilka dni temu otrzymaliśmy pismo od Radcy Prawnego piszącego w imieniu Dewelopera, w którym domaga się on usunięcia tej strony.

Radca prawny argumentuje to tym, że informacje zawarte na tej stronie są NIEPRAWDZIWE, w skutek czego naruszam DOBRE imię dewelopera i narażam go na straty w jego działalności, co będzie skutkowało skierowaniem pozwu do sądu przeciwko mnie.

W tym miejscu warto wspomnieć, że zgodnie z prawem każdy ma prawo do komentowania publicznie i oceniania czyichś działań pod warunkiem, że nie są to pomówienia.

Zarzucono mi również ujawnianie treści maili czy też umowy deweloperskiej. A wystarczy szybka konsultacja z innym radcą prawnym (czy też nawet proste wygooglanie) i można się dowiedzieć, że:
– adresat listu/wiadomości staje się jej właścicielem i ma prawo ją udostępniać osobom trzecim
– nawet gdyby w treści maila/pisma znalazła się informacja, że treść jest poufna i nie można jej publikować, to jest to tylko pobożne życzenie wysyłającego

Zarzucono mi również naruszenie praw autorskich do projektu budynku poprzez publikacje jego fragmentów (schodów, czy instalacji).

Zarzucono także publikację danych spółki i ich właścicieli / członków zarządu, czyli danych które opublikowane są m.in. na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości (https://ekrs.ms.gov.pl/web/wyszukiwarka-krs/strona-glowna)

Argumentów i zarzutów jest niestety więcej…

30 kwi 2018