Dokumenty odnośnie lokalu – tylko dla właściciela lokalu!

Przed przekazaniem lokalu prosilismy dewelopera, aby do protokołu przekazania lokalu, dołączone były niezbędne dokumenty, jak chociażby instrukcja obsługi lokalu, albo co ważniejsze, instrukcja obsługi pieca (gazowego). Warunkowaliśmy podpisanie protokołu przekazania lokalu właśnie obecnością tych dokumentów.

Odpowiedź dewelopera: 

Ja nie będę Pana tłumaczył co możemy robić a co nie. Mój prawnik będzie to robił jak Państwo będziecie utrudniać procedury wydania lokalu.

Ale tak na marginesie Art. . 60 Prawa budowlanego zobowiązuje Inwestora (w tym przypadku Dewelopera) do przekazanie dokumentacji o pozwolenie na użytkowanie WŁAŚCICIELOWI lub ŻARŻĄDCY. Przypominam Panu że Pan ani nie jest właścicielem ani zarządca. W związku z powyższym ten zapis ma sens przy przekazaniu własności a nie przy wydaniu lokaluUpdate – jesteśmy właścicielami mieszkania od ponad pół roku i nadal mimo wielu próśb nie otrzymaliśmy ani projektu domu ani świadectwa energetycznego ani np. potwierdzenia zakończenia prac kominiarskich.

Pamiętajcie, żeby wywalczyć przed odbiorem takie dokumenty jak instrukcje użytkowania np. pieca gazowego i innych urządzeń. Od odbioru lokalu ponosicie odpowiedzialność za lokal i w razie gdyby coś się stało z piecem z Waszej winy (bo np. nie wiedzieliście jak działa) może pojawić się problem.
17 sie 2018