Klucze do mieszkania – deweloper wciąż je ma pomimo przeniesienia własności!

Podczas odbioru mieszkania (wrzesień 2017) nie otrzymaliśmy od dewelopera kompletu kluczy. Dostaliśmy tylko po 2 klucze.
MegDevelopments tłumaczyło to tak:
” Ne planujemy być u Państwa codzienny, ani ukraść czegokolwiek ani udostępnić kluczy obcą osobą. Natomiast musimy mieć te kluczy żeby mieć możliwość dostępu w razie pilnej potrzeby. Oddajemy kluczy do końca października kiedy przewidujemy termin podpisania aktu notarialnego i nie ukrywaliśmy tego przed Państwem. „

Byliśmy zaskoczeni taką odpowiedzią, ponieważ planowaliśmy przeprowadzkę i dziwiło nas, że ktoś mimo odbioru mieszkania może nadal mieć do niego dostęp, więc drążyliśmy temat. Jedna z ostatnich odpowiedzi dewelopera w tej sprawie to:
„NA jakie podstawie prawny, chce Pani odmówić nam dostęp do mieszkania która jest naszą własność?” „

Do przeniesienia własności doszło pod koniec grudnia 2017 i deweloper nie oddał nam i wtedy kluczy, bo nie miał przy sobie pełnego kompletu (zatrzymał te, które miał, ale zobowiązał się pisemnie podczas podpisywania aktu do dostarczenia w ciągu dwóch dni nowych wkładek do drzwi).

W takiej sytuacji polecamy po prostu wymienić wkładki na własny koszt i domagać się zwrotu tych kosztów przez dewelopera.

[update, otrzymaliśmy ostatni wymagany komplet wkładek dnia 2018-01-31.]

30 kwi 2018