Dlaczego?

Cel powstania strony jest prosty

Razem z żoną zakupiliśmy lokal w domu jednorodzinnym (inwestycja o nazwie Villa Tuwima) i niestety, spotkało nas kilka przykrych niespodzianek. Być może gdybyśmy mieli większe doświadczenie z deweloperami, kilka problemów by nas ominęło. 

Wiadomo, że ciężko o mieszkanie idealne, bez żadnych usterek i wad. My również mamy dość wysoki poziom tolerancji i na sporo rzeczy możemy przymknąć oko. 

Kim jest nasz deweloper 

Na tym blogu znajdziecie kilka wskazówek, jak uniknąć choć części problemów, jakie spotkały nas. Nie tylko jeśli chodzi o tego dewelopera, ale jeśli chodzi o każdego dewelopera.

Jak zapewne sporo innych osób kupujących mieszkanie na rynku deweloperskim liczyliśmy na to, że współpraca z deweloperem po podpisaniu umowy będzie przebiegała podobnie pozytywnie jak przed jej podpisaniem. Niestety mamy sporo zastrzeżeń odnośnie tej współpracy. Niektóre nasze dalsze problemy wynikały głównie z niewymagania przez nas, by wszystkie ustalenia z deweloperem były przedstawiane na piśmie (przecież nie można nikomu nie ufać). Poza zastrzeżeniami odnośnie podejścia dewelopera do nas jako do klienta, jest również sporo uwag do jakości wykonania samego domu i zagospodarowania terenu inwestycji. Tutaj droga zgłaszania usterek i odwoływania się od decyzji również nie jest usłana różami. 

Proszę wybaczyć użycie gotowych szablonów strony, że strona może nie jest szczytem techniki, ale czasu wolnego mam na tyle mało, że skupię się tylko na merytorycznej części problemu 🙂

Zapraszam do zapoznania się z Blogiem oraz innymi ciekawostkami na tej stronie.

Villa Tuwima

Z mojego punktu widzenia to początkujący deweloper. 
Jego dorobek to osiedle Quadra na Maślicach. Zakończył też inwestycje Villa Tuwima na Krzykach (gdzie nabyłem lokal).
Aktualnie (2018-01-18) trwa sprzedaż Bluberry Park oraz prowadzona jest nowa inwestycja Apartamenty Skowronie (choć nie do końca wiemy jak to działa, bo kto inny buduje, zupełnie kto inny sprzedaje [brak teoretycznie powiązań]).
Więcej informacji można znaleźć np tutaj: https://mojepanstwo.pl/meg-developments
( KRS: 0000465744, NIP:  8992744126, REGON:  022144673 )

Od czasu kiedy dokonaliśmy zakupu zaszły zmiany w zarządzie spółki.